Chcesz poprawić swoje zdjęcia z wakacji? Planujesz wykonanie prostego projektu graficznego? Świetnie trafiłeś/aś! Przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych programów do obróbki zdjęć i tworzenia grafik. Nie znajdziesz w tym zestawieniu jednak GIMPa, Photoshopa czy Corel Draw. Przedstawiamy bowiem tylko i wyłącznie aplikacje online. Oznacza to, że nie musisz nic ściągać, a wszystko wykonasz z poziomu przeglądarki internetowej.

Sumo Paint

Określany mianem Photoshopa Online program, to prawdziwy „kombajn”. Liczba funkcji, filtrów i narzędzi jest na tyle duża, że nie tylko obrobimy zdjęcia, ale także – stworzymy grafikę wektorową czy loga. Nie wspominając już o możliwości stworzenia grafik na portale społecznościowe: facebooka, instagrama czy twittera.

Program dedykowany jest nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom. Jeśli chcesz korzystać tylko z prostych narzędzi do obróbki zdjęć – przewiń dalej!

Pixlr
Mnóstwo narzędzi znajdziemy również w programie Pixlr. To co prawda uboższe oprogramowanie od Sumo Paint, ale… znajdziemy tu nadal mnóstwo bibliotek, filtrów oraz pędzli. Intuicyjne menu, możliwość pracy na warstwach oraz szybkość działania programu sprawia, że – na pewno warto się nim zainteresować.

Pixlr dedykowany jest dla osób, które pragną wykonywać proste prace graficzne i obrabiać fotografie. Znajdziecie tutaj wszystko to, czego potrzebujecie.

Splashup
Szukasz czegoś, co będzie działało bardzo szybko, a przy okazji będzie miało sporą liczbę funkcji? Doskonale sprawdzi się splashup – aplikacja, która wyglądem do złudzenia przypomina photoshopa. Rzecz jasna, liczba funkcji tego oprogramowania jest znacznie mniejsza, ale… wystarczająca dla każdego, kto nie oczekuje cudów.

Splashup to rozwiązanie, które bezustannie jest modyfikowane. Jego użyteczność jest stale podnoszona. Nie ma to jednak wpływu na szybkość działania.

Picnic
Szukasz rozwiązania dedykowanego tylko do obróbki zdjęć? Filtry i opcje Picnica są w pełni wystarczające. Co ważne, program jest stale ulepszany. Coraz większa liczba opcji sprawia, że z Picnica korzysta mnóstwo osób zajmujących się robieniem zdjęć.

Bez cienia wątpliwości, Picnic sprawdzi się jako podstawowe narzędzie każdego fotografa. Korzystając z tego oprogramowania błyskawicznie naniesiemy wszelkie poprawki.

Adobe Photoshop Express
Na wstępie tej publikacji wspominaliśmy, że nie ma tutaj miejsca dla Photoshopa. No dobra, troszkę Was oszukaliśmy. Wszak, w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć internetowego kuzyna Photoshopa CC. Mowa o Photoshop Express – oprogramowaniu, które choć ma bardzo dobrą podstawę, to jest znacznie mniej użyteczne. Mimo, że Photoshop króluje w oprogramowaniu stacjonarnym, to… online jest po prostu przeciętny.

Być może ta krytyczna opinia wynika z oczekiwań względem produktu Adobe. Nie mniej jednak, sporo więcej opcji mają inne, w pełni darmowe aplikacje.

A Ty drogi czytelniku – z jakiego oprogramowania korzystasz? Zachęcamy do wyrażania opinii na temat konkretnych rozwiązań w komentarzach pod tym artykułem.