Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Grand Theft Auto V to jedna z najlepszych gier z otwartym światem w historii. Ciesząca się ogromną popularnością produkcja Rockstar, zrobi ogromne wrażenie na dosłownie każdym. Nawet najwięksi sceptycy – przyznają rację: ta gra jest po prostu fenomenalna.

Być może ktoś uzna ten tekst za próbę reklamy, ale chwila, chwila… ta gra nie wymaga dodatkowej promocji. Wszak, jest jedną z najlepiej sprzedających się produkcji. A przecież, jej premiera odbyła się dobre kilka lat temu.

Dlaczego GTA V było skazane na sukces?
Kiedy ogłoszono rozpoczęcie prac nad produkcję kolejnej odsłony Grand Theft Auto – cały gamingowy świat skierował swoje oczy na Rockstar. Było oczywistym, że ten producent nie zawiedzie i tym razem. W końcu, każda kolejna seria biła rekordy sprzedaży na całym świecie.

Gdy tylko udostępniono grę w przedsprzedaży – GTA stało się bestsellerem na całym świecie. To co wyróżnia tę grę, to fakt, że zainteresuje dosłownie każdego. GTA uwielbiają grać wszyscy – od dzieci (choć ze względu na dużą brutalność – raczej nie powinny), poprzez młodzież (główna grupa graczy), aż po dorosłych.

Mroczna gra, ukazująca USA w gangsterskim świetle to produkcja, która po prostu musiała zainteresować cały świat. I tak właśnie się stało. Miliony sprzedanych egzemplarzy są tego najlepszym dowodem.

Detale, detale i jeszcze raz detale
GTA V to gra, która została naprawdę dopracowana. Kiedy grają w czwartą odsłonę – mogliśmy narzekać, że wszystko wokół jest nijakie, to teraz – nawet szczegóły nie mające wpływu na rozgrywkę są najwyższej jakości.

Bardzo łatwo dostrzec również to, że GTA V to… produkcja, która pozwala bawić się nie tylko podczas jednej próby. To gra do której chce się wracać. Owszem, nie jest tak absorbująca jak wszelkiego rodzaju gry strategiczne, ale…

No właśnie. Trudno powiedzieć co sprawia, że GTA jest jedną z najbardziej lubianych serii. Realizm? Niekoniecznie. Wszak, tak nie wygląda życie gangstera. Grafika? Są lepsze produkcje pod tym względem. Myślę, że GTA trzeba traktować i pojmować jako całość. Wszak, rozbijając grę na części pierwsze – wyjdzie, że to mocno przeciętna produkcja. A przecież jest zupełnie odwrotnie.

GTA V – nasza ocena
Oceniając GTA V, trudno być obiektywnym. Gry tego typu po prostu albo się lubi, albo w ogóle się nimi nie interesuje. Grand Theft Auto to produkcja najwyższych lotów. Dopracowana, z ciekawą fabuła i bardzo fajną grafiką. Owszem, jest parę niedociągnięć i błędów, ale… która gra tego nie ma?

Dlatego też, nasza ocena nie może być niższa niż 9 punktów w 10-stopniowej skali ocen. To fenomen, który nie ma sobie równych. Prawdopdobnie dopiero kolejna wersja GTA będzie mogła być uznana za lepszą i ciekawszą. Na ten moment, produkt Rockstar nie ma sobie równych. Nie mniej jednak – konkurencja nie śpi i zagląda przez okno. Dla nas – graczy – to sytuacja jak najbardziej pozytywna. Wszak, oznacza, że dostaniemy jeszcze lepszą produkcję.