Czy słyszałeś o grze The Sims? Przypuszczam, że tak. The Sims to innowacyjna gra komputerowa, która umożliwiła graczom symulowanie współczesnego życia. Dla wielu z nas pierwsza wersja The Sims była formacyjnym doświadczeniem, wprowadzającym nas do wirtualnego dorosłego świata. Trzy lata temu wydano już czwartą z kolei serię The Sims. Tym razem postanowiono pójść na rękę graczom konsoli i po raz pierwszy wyprodukowano grę właśnie na ten sprzęt. Jeśli minęło trochę czasu odkąd ostatni raz wszedłeś w świat The Sims w wersji pierwszej, The Sims 4 zaskoczy cię bardzo pozytywnie i wywoła uśmiech na twojej twarzy. Dlaczego? Wszystko, co zobaczysz na ekranie przeniesie cię w świat 3d. Będzie on zdecydowanie wyraźniejszy i jaśniejszy jak nigdy dotąd. Nawet ścieżka muzyczna została zmieniona na zdecydowanie ciekawszą i skoczną. W przeciwieństwie do poprzednich gier Sims istnieją trzy dźwięki głosowe do wyboru dla nastolatków, młodych i dorosłych oraz starszych. Istnieją dwa wybory ścieżek głosowe dla dzieci, które również można pod względem głośności. Jednym słowem, nutki wpadają w ucho. Wszystko, co zobaczysz na pierwszy rzut oka, zdecydowanie przypomnij ci czasy wersji pierwszej The Sims.

Gdy wszystko zostanie już ustawione, możesz przejść do dostosowywania wyglądu swojego Sima. W The Sims 4 nie ma typowych „bohaterów”. Zamiast tego wystarczy kliknąć część ciała, którą chcesz zmienić i dopasować ją do wybranego kształtu. Możesz zmieniać osobno wygląd brzucha, ramion, nóg lub głowy twojego Sima a także części ciała w obrębie twarzy, takich jak oczy, usta lub struktura kości policzkowych. Wszystko to jest bardzo płynne i intuicyjne. Jeśli nie chcesz zagłębiać się w szczegóły, możesz skorzystać z gotowych ustawień, które są identyczne dla wszystkich użytkowników. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wyboru ubrań simów. Możesz samodzielnie spersonalizować swoje codzienne, formalne, sportowe i wieczorowe stroje. W menu wybrać możesz wzory i kolory. Zamiast tego prezentowane są różne opcje kolorystyczne dla każdej odzieży.

Cały interfejs użytkownika został całkowicie usprawniony, więc skupiasz się wyłącznie na akcji dziejącej się na ekranie. Ale w lewym dolnym rogu zauważysz jedną z doskonałych opcji Sims 4 – twojego Sima i aktualnych emocji z odpowiednim kolorowym tłem. Nastrój Twojego Sima zmieni się szybko w zależności od jego potrzeb, interakcji, działań i otoczenia. W tym samym czasie Twój Sim będzie miał trzy aktywne pragnienia, które pojawią się w chmurkach tuż nad jego głową. Jedna z nich zawsze będzie odnosić się do emocji Sima, np. pocałunek z ukochaną. Co ważniejsze jednak, akcje dostępne dla twoich Simów zmienią się w zależności od ich aktualnego nastroju. Jeśli na przykład, będą się gniewać, będziesz w stanie skierować swojego Sima, by uspokoił się przed telewizorem, lub poinstruować ich, by byli złośliwi dla swoich znajomych.

Jeśli będziesz mieć problem z odnalezieniem się w nowej wersji tej super gry The Sims 4, będziesz mieć pomoc, jeśli tylko klikniesz na inny element menu z wyzwalaczem samouczka.