Szukasz miejsca z którego możesz pobrać tapety na komputer, telefon lub tableta? W Internecie jest wiele takich stron, które oferują darmowe grafiki i zdjęcia. Dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie najlepszych tego typu witryn.

Znajdziesz na nich nie tylko tapety, ale także – grafiki i zdjęcia, które możesz w pełni legalnie wykorzystać we wszelakich pracach graficznych, filmach oraz prezentacjach.

 1. PixaBay.com

  Założona siedem lat temu witryna to ogromna baza zdjęć i obrazków. Na ten moment liczba materiałów dostępnych na PixaBay wynosi ponad milion. Dostępna jest w kilkunastu językach (w tym także po Polsku), co niewątpliwie wpływa na jej popularność. Każde zdjęcie opisane jest przy wykorzystaniu tagów, co ułatwia wyszukiwanie.

 1. Pexels.com

  Bliźniaczo-podobną witryną do PixaBay jest Pexels.com. Jej popularność jest nieco mniejsza, gdyż zdjęcia otagowane są tylko i wyłącznie w dwóch językach (angielski i niemiecki). Nie mniej jednak, jej zasoby są naprawdę ogromne. Szacuje się (brak oficjalnych danych), że na Pexels.com dostępnych jest kilkaset tysięcy zdjęć i grafik.

 1. PxHere.com
  PxHere.com to witryna, która oferuje zdjęcia, tekstury, ikony i wiele innych grafik. Licencja Creative Commons umożliwa nam dowolnego ich wykorzystywanie. Niestety, aby pobierać grafiki w najwyższej rozdzielczości niezbędna jest rejestracja. Na szczęście proces ten nie trwa zbyt długo. A warto! PxHere.com to co najmniej kilkaset tysięcy zdjęć i obrazków.
 1. Stocksnap.io
  Nieco mniejszą bazę zdjęć znajdziemy na stocksnap.io. Oznaczone licencją Creative Commons, wysokiej jakości grafiki można pobierać bez rejestracji. Witryna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Baza grafik i zdjęć jest stale powiększana, dlatego też – zachęcamy do korzystania z tej platformy, bo naprawdę warto!
 1. Unsplash.com

  Kolejną witryną, która pozwala na szybkie wyszukiwanie zdjęć i obrazów jest Unsplash.com. Zdjęcia można pobierać bez konieczności rejestracji. Świetny skrypt i intuicyjna wyszukiwarka pozwala przeglądać tysiące zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości.

To jednak nie wszystko! Prócz tych witryn, z powodzeniem możesz wykorzystać wyszukiwarkę Google. Co prawda, trafiają tam zdjęcia, których nie można wykorzystywać, ale przy wykorzystaniu odpowiednich filtrów możemy wyselekcjonować zdjęcia:

 • do ponownego wykorzystania
 • do ponownego wykorzystania z modyfikacją
 • do ponownego niekomercyjnego wykorzystania
 • do ponownego niekomercyjnego wykorzystania z modyfikacją

Wystarczy, że rozwiniemy menu Narzędzia, a następnie klikniemy w zakładkę „Prawo do użytkowania”. Zaznaczając konkretną opcję, Google wyfiltruje zdjęcia, które możemy swobodnie wykorzystać.

Co więcej, możemy korzystać z innych filtrów i określić:

 • typ
 • rozmiar
 • kolor
 • godzinę dodania

Z tego też względu, w naszej ocenie wyszukiwarka Google Grafika jest zdecydowanie najlepszym narzędziem do znajdywania grafik. Zalecamy jednak posługiwać się językiem angielskim – wówczas ilość zwracanych wyników będzie znacznie wyższa.